Meciul de deschidere va fi cel dintre Italia şi Turcia, pe 11 iunie, pe Stadio Olimpico din Roma. Finala va avea loc la Londra, pe Wembley.
Grupa A (Roma şi Baku): Turcia, Italia, Ţara Galilor, Elveţia;
Grupa B (Copenhaga şi Sankt Petersburg): Danemarca, Finlanda, Belgia, Rusia;
Grupa C (Amsterdam şi Bucureşti): Olanda, Ucraina, Austria, Macedonia de Nord;
Grupa D (Londra şi Glasgow): Anglia, Croaţia, Scoţia, Cehia;
Grupa E (Sevilla şi Sankt Petersburg): Spania, Suedia, Polonia, Slovacia;
Grupa F (Munchen şi Budapesta): Ungaria, Portugalia, Franţa, Germania.
Programul turneului final (ora României):
Vineri 11 iunie
Turcia - Italia (22:00, Roma, Grupa A)
Sâmbătă 12 iunie
Ţara Galilor - Elveţia (16:00, Baku, Grupa A)
Danemarca - Finlanda (19:00, Copenhaga, Grupa B)
Belgia - Rusia (22:00, St Petersburg, Grupa B)
Duminică 13 iunie
Anglia - Croaţia (16:00, Londra, Grupa D)
Austria - Macedonia de Nord (19:00, Bucureşti, Grupa C)
Olanda - Ucraina (22:00, Amsterdam, Grupa C)
Luni 14 iunie
Scoţia - Cehia (16:00, Glasgow, Grupa D)
Polonia - Slovacia (19:00, St Petersburg, Grupa E)
Spania - Suedia (22:00, Sevilla, Grupa E)
Marţi 15 iunie
Ungaria - Portugalia (19:00, Budapesta, Grupa F)
Franţa - Germania (22:00, Munchen, Grupa F)
Miercuri 16 iunie
Finlanda - Rusia (16:00, St Petersburg, Grupa B)
Turcia - Ţara Galilor (19:00, Baku,Grupa A)
Italia - Elveţia (22:00, Roma, Grupa A)
Joi 17 iunie
Ucraina - Macedonia de Nord (16:00, Bucureşti, Grupa C)
Danemarca - Belgia (19:00, Copenhaga, Grupa B)
Olanda - Austria (22:00, Amsterdam, Grupa C)
Vineri 18 iunie
Suedia - Slovacia (16:00, St Petersburg, Grupa E)
Croaţia - Cehia (19:00, Glasgow, Grupa D)
Anglia - Scoţia (22:00, Londra, Grupa D)
Sâmbătă 19 mai
Ungaria - Franţa (16:00, Budapesta, Grupa F)
Portugalia - Germania (19:00, Munchen, Grupa F)
Spania - Polonia (22:00, Sevilla, Grupa E)
Duminică 20 iunie
Italia - Ţara Galilor (19:00, Roma, Grupa A)
Elveţia - Turcia (19:00, Baku, Grupa A)
Luni 21 iunie
Macedonia de Nord - Olanda (19:00, Amsterdam, Grupa C)
Ucraina - Austria (19:00, Bucureşti, Grupa C)
Rusia - Danemarca (22:00, Copenhaga, Grupa B)
Finlanda - Belgia (22:00, St Petersburg, Grupa B)
Marţi 22 iunie
Cehia - Anglia (22:00, Londra, Grupa D)
Croaţia - Scoţia (22:00, Glasgow, Grupa D)
Miercuri 23 iunie
Slovacia - Spania (19:00, Sevilla, Grupa E)
Suedia - Polonia (19:00, St Petersburg, Grupa E)
Germania - Ungaria (22:00, Munchen, Grupa F)
Portugalia - Franţa (22:00, Budapesta, Grupa F)
OPTIMI DE FINALĂ
Sâmbătă 26 iunie
1: 2A - 2B (19:00, Amsterdam)
2: 1A - 2C (21:00, Londra)
Duminică 27 iunie
3: 1C - 3D/E/F (19:00, Budapesta)
4: 1B - 3A/D/E/F (22:00, Sevilla)
Luni 28 iunie
5: 2D - 2E (19:00, Copenhaga)
6: 1F - 3A/B/C (22:00, Bucureşti)
Marţi 29 iunie
7: 1D - 2F (19:00, Londra)
8: 1E - 3A/B/C/D (22:00, Glasgow)
SFERTURI DE FINALĂ
Vineri 2 iulie
sfert 1: câştigătoarea optimii de finală 6 - câştigătoarea optimii de finală 5 (19:00, St Petersburg)
sfert 2: câştigătoarea optimii de finală 4 - câştigătoarea optimii de finală 2 (22:00, Munchen)
Sâmbătă 3 iulie
sfert 3: câştigătoarea optimii de finală 3 - câştigătoarea optimii de finală 1 (19:00, Baku)
sfert 4: câştigătoarea optimii de finală 8 - câştigătoarea optimii de finală 7 (22:00, Roma)
SEMIFINALE
Marţi 6 iulie
semifinala 1: câştigătoarea sfertului 2 - câştigătoarea sfertului 1 (22:00, Londra)
Miercuri 7 iulie
semifinala 2: câştigătoarea sfertului 4 - câştigătoarea sfertului 3 (22:00, Londra)
Finala
Duminică 11 iulie
câştigătoarea semifinalei 1 - câştigătoarea semifinalei 2 (22:00, Londra).
Sursa: Agerpres
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News