Urmărește emisiunea live

SIMONA HALEP - ALEXANDRA KRUNIC: Ce a declarat românca după calificarea în SFERTURI la SHENZHEN

SIMONA HALEP - SHENZEN. După calificarea în sferturile de finală de la Shenzhen, Simona Halep a vorbit despre meciul câștigat miercuri dimineață în fața rusoaicei Natalia Vikhlyantseva, scor 6-2, 6-2.

Citește aici mai multe despre meciul româncei: Simona Halep s-a calificat în sferturile de finală de la Shenzen

SIMONA HALEP - SHENZEN. Principala favorită a competiției din China a afirmat că în meciul din optimi a evoluat mai bine decât în partida din primul tur, câștigată în trei seturi în fața nemțoaicei Annika Beck (vezi aici detalii).

SIMONA HALEP - SHENZEN. "Nu a fost deloc uşor, adversara mea a jucat foarte bine şi este o jucătoare de mare viitor. A servit foarte bine în acest meci. Sunt bucuroasă, deoarece am jucat mai bine decât în primul tur. Mă simt mai bine pe zi ce trece şi îmi intru în formă. Vreau să merg cât mai departe, deoarece îmi place acest turneu. Vreau să mă bucur de prezenţa la acest turneu", a declarat Simona Halep.

SIMONA HALEP - SHENZEN. În sferturile de finală de la Shenzhen Simona Halep o va întâlni pe Aleksandra Krunic (Serbia, locul 84 WTA).

Vezi aici desfășurarea LiveText a sfertului de finală Simona Halep - Alexandra Krunic