€ 5.0887
|
$ 4.3702
|
Curs valutar: € 5.0887
|
$ 4.3702
 

Adrian Ţuţuianu, președinte PSD: Premierul ce va fi propus de PSD, anunţat
Autor: Anca Murgoci

psd_96152300_85799400_76763500_21199200_47218500

Preşedintele PSD Dâmboviţa, Adrian Ţuţuianu, a spus că în interiorul partidului s-au purtat discuţii legate de premierul ce ar putea fi propus de PSD după alegeri. Liderul de partid a adăugat că numele acestuia 'va fi anunţat atunci când trebuie'.

 

Avem asemenea discuţii şi e normal, dar am convenit cu toţii că vom anunţa premierul atunci când trebuie. Nu dorim ca dezbaterea să fie axată pe persoane şi să nu discutăm de program. Atacurile (...) PNL-ului, în general, la adresa unor personalităţi din PSD nu au alt scop decât acela de a acoperi lipsa unui program de guvernare, a declarat Ţuţuianu.

Întrebat de reprezentanţii mass media dacă este o singură variantă de premier sau sunt mai multe nume în discuţie, Ţuţuianu a replicat: Nu fac comentarii suplimentare pe subiectul acesta, pentru că aşa am convenit politic, cu toţii, la Bucureşti, informează Agerpres.

[citeste si]

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Comentarii

Pentru a vedea sau a publica comentarii, te rugăm să te autentifici în Facebook.
 
 
 
 
 
x close