CFR Cluj - Dinamo Zagreb, PRELIMINARII LIGA CAMPIONILOR. REZULTAT FINAL / VIDEO

CFR Cluj - Dinamo Zagreb, PRELIMINARII LIGA CAMPIONILOR. Clujenii o înfruntă pe Dinamo Zagreb după ce săptămâna trecută a învins-o pe FC Floriana, din Malta.

CFR Cluj pierde calificarea în turul trei preliminar al Ligii Campionilor la loviturile de departajare, acolo unde a fost învinsă cu 6-5. Clujenii vor juca în turul trei preliminar al Europa League.

0 - 1

CFR Cluj - Dinamo Zagreb, PRELIMINARII LIGA CAMPIONILOR - prelungiri - a doua repriză

Min 120: S-a terminat partida. Vom avea lovituri de la 11 m.

Min. 110: Rondon reia bine cu capul, portarul advers reține, însă atacantul lui Petrescu a faultat în atac.

Min 105: A început repriza secundă.

CFR Cluj - Dinamo Zagreb, PRELIMINARII LIGA CAMPIONILOR - prelungiri - prima repriză

Min 105: Se termină prima repriză de prelungiri.

Min. 104: OCAZIE MARE DINAMO ZAGREB! Presat de Golofca, Kastrati e periculos și trimite peste poartă după un balon respins iar în față de Bălgrădean.

Min 90:: A început prima repriză de prelungiri.

CFR Cluj - Dinamo Zagreb, PRELIMINARII LIGA CAMPIONILOR repriza a doua

Min. 95: Se termină şi repriza secundă. Vom avea prelungiri.

Min. 93: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DEBELJIUH. Este 2-2.

Min. 78: GOL DINAMO ZAGREB! Bălgrădean scoate șutul căpitanului Ademi, iar Kastrati reușește să marcheze din apropiere.

Min. 69: OCAZIE CFR! Vinicius trimite pe poartă după cornerul lui Deac, însă Livakovic reușește să rețină.

Min. 64: GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL CFR. Pereira  egalează după o gafă a lui Livakovic.

Min. 52: PENALTY RATAT CFR! Livakovic scoate penalty-ul bătut de Deac, iar apoi salvează imediat încă o dată, la șutul din apropiere trimis de Djokovic.

Min. 51: PENALTY CFR! Debeljuh este faultat în careu, iar Theophile vede direct cartonașul roșu. Moment extrem de important în Gruia!

Min. 47: OCAZIE MARE CFR! Rondon scapă în poziție favorabilă, iar șutul său trece puțin pe lângă poarta croaților.

Min 45: Începe repriza a doua

PAUZĂ

CFR Cluj - Dinamo Zagreb, PRELIMINARII LIGA CAMPIONILOR prima repriză

Min. 45: CFR termină în forță repriza! Burcă îl vede bine pe Deac, care trage însă mult pe lângă poartă, încercând să înscrie cu un șut la colțul lung.

Min. 39: BARĂ DINAMO ZAGREB! Orsic prinde un șut excelent după ezitarea lui Burcă, însă Bălgrădean are o intervenție excelentă și deviază în transversală.

Min. 37: OCAZIE CFR! Burcă prinde un șut excelent, respins în corner de portarul lui Dinamo. Înainte de acest șut, CFR a cerut penalty după o lovitură liberă bătută de Deac.

Min. 26: CFR domină în această perioadă, iar Boli are și el o șansă bună de gol, jucătorul lui Petrescu fiind blocat în ultimul moment.

Min. 20: OCAZIE MARE CFR! Deac primește foarte bine după un corner, dar mijlocașul trage peste poartă din poziție foarte bună. Portarul advers era bătut.

Min. 19: OCAZIE MARE DINAMO ZAGREB! Ivanusec trage periculos din afara careului, dar balonul nu prinde cadrul porții.

Min. 14: GOL DINAMO ZAGREB! Bălgrădean respinge în fața, trei fotbaliști ai oaspeților nu pot să respingă, iar Gojak deschide scorul.

Min 2: Camora execută o aruncare de la margine direct în careu, dar Deac trece pe sub minge.

Min 1: A început meciul.

CFR Cluj - Dinamo Zagreb, PRELIMINARII LIGA CAMPIONILOR. În cazul unei victorii, CFR Cluj va merge în turul trei al Ligii Campionilor. Dacă, însă, va pierde meciul, CFR va ajunge în turul trei al preliminariilor Europa League.

CFR Cluj - Dinamo Zagreb, PRELIMINARII LIGA CAMPIONILOR. Echipe probabile:

CFR Cluj: 34. Bălgrădean - 16. Susici, 55. Vinicius, 3. Burcă, 45. Camora - 27. Chipciu, 37. Bordeianu, 8. Djokovici - 10. Deac, 99. Rondon, 18. V. Costache

Antrenor: Dan Petrescu

Dinamo Zagreb: 40. Livakovici - 30. Stojanovici, 28. Théophile-Catherine, 66. Dilaver, 22. Leovac - 5. Ademi, 13. Gojak - 92. Kądzior, 10. Majer, 99. Oršici - 21. B. Petkovici

Antrenor: Zoran Mamic

Arbitru: Antonio Carvalho