Locuitorii din Drumul Taberei s-au trezit chiar de Sărbători că la robinete le curge apă caldă plină de rugină. Chiar de Crăciun, în zilele de 27 şi 28 decembrie, locatarii s.-au trezit în primă instanţă fără apă caldă iar când, în cele din urmă, aceasta a venit era maronie. Reprezentanţii RADET susţin că problema a fost cauzată de o ţeavă din reţeaua secundară care a trebuit înlocuită.
Oamenii au făcut sesizări către companie iar reparaţiile au fost făcute, doar că în cel 2 zile de Crăciun au fost nevoiţi să încălzească apa la aragaz sau pe calorifere. "În 27 când am dat drumul la apă nu mergea, iar când a venit era neagră. Ce era să fac. Am lăsat nişte sticle de apă pe calorifer ca să pot spăla copilul care are 2 ani", ne-a povestit un locuitor afectat de defecţiunea RADET.
Chiar şi după schimbarea ţevii care a generat problema, apa caldă tot curge tulbure şi, chiar dacă nu sunt vizibile cu ochiul liber, impurităţile există.
Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News
de Val Vâlcu