Cele mai citite
Georgiana Teodorescu, europarlamentar ECR, la Interviurile DCNews - Urmărește dezbaterea live

Alertă în Dâmbovița după apariția unui urs într-o localitate. A fost emis mesaj RO-ALERT

Elena Aurel Autor: Elena Aurel
turistii-care-aleg-muntele-in-aceste-zile--atentionati-ursi-pe-potecile-turistice_05238600
Sursa Foto: Agerpres

Un urs a fost semnalat luni dimineață în localitatea Raciu, iar autoritățile au transmis un mesaj RO-ALERT.

Prezenţa unui urs a fost semnalată luni dimineaţă în localitatea Raciu, iar populaţia a fost avertizată printr-un mesaj RO-ALERT, informează ISU Dâmboviţa.

"În jurul orei 09:09, a fost semnalată prezenţa unui animal sălbatic (urs) în localitatea Raciu. La faţa locului intervine Detaşamentul de Pompieri Târgovişte cu un echipaj SMURD, împreună cu efective ale Inspectoratului de Jandarmi Judeţean Dâmboviţa", au precizat reprezentanţii ISU Dâmboviţa.

A fost transmis un mesaj de avertizare prin sistemul RO-ALERT pentru informarea populaţiei din zonă.

Prezenţa unui urs a mai fost semnalată în această lună în Raciu, dar şi în localităţile Pucioasa şi Cobia, în toate cazurile fiind transmis mesaje de avertizare.

VEZI ȘI: O femeie a fost găsită decedată în Bistrița-Năsăud. Autoritățile suspectează că ar fi fost atacată de urs

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri
x close