Peruanul Farfan, accidentat la genunchi, nu va mai juca la Copa America 2019

[] []

25 iun 2019 / 12:11
Salveaza PDF Comentarii

Atacantul peruan Jefferson Farfan a suferit o leziune la genunchiul stâng şi nu va mai juca la Copa America 2019 din Brazilia, unde naţionala statului Peru s-a calificat în sferturile de finală, a anunţat Federaţia peruană de fotbal. Farfan, de la Lokomotiv Moscova, s-a accidentat în meciul cu Brazilia (0-5) disputat sâmbătă la Sao Paulo şi luni nu a participat la antrenamentul naţionalei sale, în care a reapărut fundaşul central Carlos Zambrano, recuperat după o accidentare, şi atacantul Raul Ruidiaz, care încă nu a jucat în competiţia sud-americană. Farfan numără 94 de selecţii şi 27 de goluri pentru Peru. Peru, cu o victorie, un egal şi o înfrângere, în Grupa A, s-a calificat în sferturi ca echipa cu cel mai bun punctaj de pe locul 3. În sferturi, pe 29 iunie, la Salvador, Peru va înfrunta Uruguayul, câştigătoarea Grupei C.

Copyright 2019 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate.