ROMÂNIA - LITUANIA LIVE. România joacă primul amical al anului

ROMÂNIA - LITUANIA LIVE. România joacă o partidă amicală contra Lituaniei. Amicalul se dispută pe stadionul de la Giurgiu.

FINAL DE MECI. ROMÂNIA - LITUANIA LIVE, scor 1-0.

minutul 86: Toșca intră în locul lui Steliano Filip.

minutul 76: Hora intră în locul lui Bogdan Stancu. Ioan Hora este la debutul în tricoul echipei naționale.

ROMÂNIA - LITUANIA LIVE, scor 1-0. minutul 65: Stanciu prinde un șut de excepție de la 30 de metri și deschide scorul.

minutul 59: Schimbări: Iese Luksak, intră Mikoliunas. La România iese Torje, iar în locul lui intră Ivan. Sânmărtean îi lasă și el locul lui Hoban

ROMÂNIA - LITUANIA LIVE - Prima repriză s-a încheiat cu scorul de 0-0

ROMÂNIA - LITUANIA LIVE, minutul 43: Spalvis execută lovitura liberă pe jos la colțul scurt, dar Pantilimon scoate excepțional de lângă bară

minutul 28: Lituanienii trimit primul șut pe spațiul porții, dar mai degrabă mingea s-a dus ca o pasă către Pantilimon

minutul 17: Bogdan Stancu trimite slab cu capul după o centrare venită de pe dreapta de la Torje

ROMÂNIA - LITUANIA LIVE, minutul 10: Torje șutează de la distanță, dar mingea trece pe lângă poartă

Echipele de start:

România: Pantilimon - Mățel, Moți, Chiricheș (Căpitan), Filip - Pintilii, Sânmărtean - Torje, Fl. Tănase, Stancu - Rusescu

Rezerve: S. Lung jr., Tătărușanu, Andone, Găman, Grigore, Hoban, Hora, Ivan, Keșeru, Popa, Ropotan, Săpunaru, Stanciu, Toșca

Lituania: Zubas - Vaitkunas, Georgas, Girdvainis, Andriuskevicius - Slivka, Zulpa - Petravicius, Cernych (Căpitan), Luksa - Spalvis

Rezerve: Cerniauskas, Setkus, Borovskis, Cesnauskis, Klimavicius, Kuklys, Matulevicius, Mikoliunas, Mikuckis, Panka, Veliulis, Verbickas