Cele mai citite

Ministru prins beat la volan. Vezi despre cine este vorba

boris fosca

Ministrul Culturii din Moldova, Boris Focşa, a fost surprins în stare de ebrietate la volan, sâmbătă, în timpul unui control de rutină al poliţiei.

Demnitarul a refuzat să efectueze testul de alcoolemie şi a declarat că nu conducea automobilul, ci doar stătea pur şi simplu în el. În cele din urmă, a accpetat să intre în cabinetul medical, conform Mediafax. Şeful poliţiei municipale, Sergiu Ceban, şi şeful Direcţiei Poliţiei Rutiere, Sergiu Armaşu, au refuzat să comenteze această situaţie. Nici ministrul nu a putut fi contactat pentru a comenta incidentul.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Internațional
Citește mai multe din Internațional
x close