€ 5.0951
|
$ 4.3357
|
Curs valutar: € 5.0951
|
$ 4.3357

Urmărește dezbaterea live

 

Preşedintele Klaus Iohannis cheamă partidele la consultări

iohannis_66164800 Klaus Iohannis, președintele României

Preşedintele Klaus Iohannis a trimis vineri o scrisoare preşedinţilor partidelor şi formaţiunilor politice reprezentate în Parlament, prin care îi invită la consultări joia şi vinerea viitoare, la Palatul Cotroceni, pe tema situaţiei din Justiţie, a informat Administraţia Prezidenţială.

Potrivit sursei citate, joi, sunt invitaţi la consultări de la ora 15:00 reprezentanţii Partidului National Liberal; de la ora 16:00 - ai Uniunii Salvaţi România; de la ora 16:45 - ai Partidului Mişcarea Populară; de la ora 17:30 - ai Uniunii Democrate a Maghiarilor din România; de la ora 18:15 - ai Grupului parlamentar al minorităţilor naţionale.

Vineri sunt invitaţi la consultări de la ora 11:00 reprezentanţii Partidului Social Democrat şi de la ora 12:00 - ai Alianţei Liberalilor şi Democraţilor.

Fiecare delegaţie poate fi formată din maximum cinci persoane.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

 
 
 
 
 
x close