Cele mai citite

Românii pleacă din țară. Se așteaptă trei ore la graniță

Autor: Dan Carp
romania_frontiera_granita_81326700

Aproape 50.000 de persoane au ieşit din ţară prin Punctul de Trecere a Frontierei (PTF) Nădlac II în ultimele 24 de ore, de zece ori mai multe decât în zilele obişnuite, sâmbătă lucrându-se peste capacitatea infrastructurii, pe nouă benzi de ieşire, în timp ce şoferii aşteaptă trei ore în coloane care ajung la cinci kilometri lungime pe autostrada A1.

Reprezentanţii Poliţiei de Frontieră Arad au declarat că traficul este foarte intens în punctele de ieşire din ţară din vestul ţării, cele mai aglomerate fiind Nădlac II de pe autostradă şi Nădlac I de pe DN7.

Citește continuarea pe Stiridiaspora.ro. 

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri
x close