€ 5.0881
|
$ 4.3364
|
Curs valutar: € 5.0881
|
$ 4.3364
 

Ponta: Băsescu l-a sunat pe Corlățean, dar acesta nu a vrut să-i răspundă
Autor: Anca Murgoci

screen_shot_2014_11_10_at_11_20_08_pm_53571200
 

Traian Băsescu l-a sunat pe Titus Corlăţean, fostul ministru de Externe, pentru a insista pe tema suplimentării numărului secţiilor de vot în străinătate, dar ministrul nu i-a răspuns, a spus Victor Ponta.

VEZI ȘI: Moment INEDIT la România TV. Ce s-a întâmplat în platou-FOTO

 

Premierul a arătat că, după apelul telefonic fără succes către Titus Corlăţean, Traian Băsescu a susţinut declaraţii publice şi a transmis comunicate în care insista pentru suplimentarea numărului de secţii de vot în străinătate.

Victor Ponta a susţinut că, prin această procedură despre care Băsescu ar şti că nu este acoperită de lege, se urmărea un motiv de contestare ulterioară a rezultatului votului la turul al doilea al alegerilor prezidenţiale.

\"Traian Băsescu l-a și sunat pe Titus Corlățean, dar acesta nu a vrut să-i răspundă. A făcut și declarații publice și a trimis mai multe adrese oficiale\", a zis Victor Ponta luni seară la România TV.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Comentarii

Pentru a vedea sau a publica comentarii, te rugăm să te autentifici în Facebook.
 
 
 
 
 
x close