€ 5.0937
|
$ 4.3629
|
Curs valutar: € 5.0937
|
$ 4.3629
 

Canicula face o nouă victimă. Bărbat mort pe un șantier din Fălticeni

canicula_07167800

Un bărbat a murit din cauza caniculei chiar în timp ce se afla la serviciu. El muncise de dimineață pe un șantier. 

Un bărbat și-a pierdut viața pe un șantier din Fălticeni. Tragedia s-a petrecut chiar când acesta trebuia să iasă din tură, relatează România TV. Se pare că muncitorul a lucrat de dimineață în soare, iar la ieșirea din tură, când a ajuns în vestiar, i s-a făcut rău și a început să tremure. 

Bărbatul s-a prăbușit la pământ chiar sub ochii colegilor lui. Polițiștii ar fi luat deja legătura cu soția muncitorului, iar aceasta le-ar fi relatat că de câteva zile bărbatul acuza stări de lipotimie și nu mai suporta deloc căldura. 

La Fălticeni s-au înregistrat chiar și 34 de grade Celsius la umbră, mai relatează sursa citată. ITM a deschis o anchetă în urma acestui incident. 

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

 
 
 
 
 
SONDAJ DE OPINIE
Închide
Unde vă petreceți Sfintele Paști?
Acasă
În vacanță, în țară
În vacanță, în străinătate
Trimite răspunsul
x close