Cele mai citite

Restructurare Guvern. Oprișan: Ar trebui o structură mai flexibilă, cu mai puţini miniştri

Andrei Itu Autor: Andrei Itu
Restructurare Guvern. Oprișan: Ar trebui o structură mai flexibilă, cu mai puţini miniştri

Preşedintele PSD Vrancea, Marian Oprişan, a declarat că în opinia sa ar fi oportună o restructurare a Guvernului în sesiunea parlamentară din toamnă, în sensul unei structuri mai flexibile, cu mai puţini miniştri. 

Întrebat, înainte de CExN al PSD, dacă ar fi o idee să se facă şi o restructurare a Guvernului în sesiunea parlamentară din toamnă, el a spus:

'Dacă privim cu atenţie, eu cred că da. Eu cred că ar trebui să fie o structură mai flexibilă, cu mai puţini miniştri'. Despre oportunitatea ca la şefia MAI să mai rămână Carmen Dan, Oprişan a precizat că nu el face evaluările miniştrilor, ci premierul.

'Nu fac eu evaluarea colegilor miniştri din Guvernul României, evaluarea o va face doamna prim-ministru, o va prezenta în Comitetul Executiv şi atunci vom decide în consecinţă', a arătat Oprişan. 

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Guvern
Citește mai multe din Guvern
x close