Cele mai citite

Boc sare în apărarea lui Halep: Oameni buni, e și ea om!

Autor: Rodica Mitu
simona-halep---marketa-vondrousova-_37057600
Simona Halep / Foto Agerpres / AP

Emil Boc i-a luat apărarea Simonei Halep, după ce românca a fost eliminată în semifinale la Miami.

„În primul rând, o felicit pe Simona pentru accederea pe locul 2 mondial din nou! Toți tragem în Simona, e și ea om, înțelegeți? Ține steagul României de atâția amar de ani pe cel mai înalt catarg al lumii, a fost numărul unu mondial timp de un an de zile, s-a bătut pentru România și a câștigat punctele care au adus țara în semifinalele Campionatului Mondial pe echipe la tenis feminin.

Oameni buni, e și ea om!

Naomi Osaka a rezistat doar câteva luni, Simona a stat un an și ceva pe locul întâi. Are în suflet România și s-a bătut mai mult ca oricare jucătoare din lume pentru țara ei! Nu e ușor să mergi în toate colțurile lumii și să reprezinți România, eu cred că merită aplauzele și mulțumirile noastre. Nu toate meciurile poți să le câștigi", a precizat Emil Boc, conform Monitorulcj.ro.

Jucătoarea de tenis Simona Halep va lua o pauză de trei săptămâni.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Tenis
Citește mai multe din Tenis
x close