SIMONA HALEP - AGNIESZKA RADWANSKA LIVE TEXT, în SFERTURI DE FINALĂ la TORONTO 2015, de la ora 20:00

SIMONA HALEP - AGNIESZKA RADWANSKA LIVE TEXT. Simona Halep, locul 3 WTA şi cap de serie numărul 2, a învins-o, vineri, cu scorul de 0-6, 6-3, 6-1, pe sportiva poloneză Agnieszka Radwanska, locul 14 WTA şi cap de serie numărul 6.

VEZI ȘI: SIMONA HALEP și-a aflat adversara în SEMIFINALE TORONTO 2015, de la ora 20:00

Sportiva noastră a început meciul cu stângul, câştigând primul game abia când scorul era 6-0, 1-0 pentru Radawanska. Din acel moment însă, Agnieszka Radwanska a mai câştigat doar patru game-uri, iar jocul Simone Halep a crescut constant.

VEZI ȘI: Simona Halep, explicații după meciul cu Agnieszka Radwanska în SFERTURI DE FINALĂ TORONTO 2015

Iată desfășurarea Live Text a meciului:

SIMONA HALEP - AGNIESZKA RADWANSKA LIVE TEXT. Simona Halep s-a calificat în sferturile turneului de la Toronto, după un meci jucat în compania nemțoaicei Angelique Kerber. Vineri, Halep va da piept cu poloneza Agnieszka Radwanska, cap de serie 6. Meciul este transmis în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO, cu începere de la ora 20:00.

SETUL 3:

6-1 Românca închide setul fără nicio emoție.

5-1 pentru Simona Halep. Radwanska reușește să reducă din diferență.

5-0 Simona Halep este pe val în acest moment.

4-0 Lucrurile merg din ce în ce mai bine pentru Simona Halep. Încă un break și iată că se face 4-0 pentru româncă.

3-0 pentru Simona Halep. Românca se desprinde la 3-0 în setul decisiv.

2-0 pentru sportiva noastră. Break reușit de Simona Halep!

1-0 Setul decisiv începe cu Simona Halep la serviciu. Românca trece în avantaj (1-0).

ora 21:25 Începe setul decisiv.

----------------------

SETUL 2:

6-3 Simona Halep închide autoritar setul 2! În acest moment, scorul este 0-6 6-3.

5-3 Simona este mult mai atentă la modul cum ia mingiile. Românca este la doar un game de câștigarea setului.

4-3 pentru Simona Halep! Poate fi un moment care să o trimită către câștigarea setului 2.

3-3 Break Radwanska! Simona Halep este egalată.

3-2 Agnieszka Radwanska devine agresivă și nu îi permite Simonei Halep să ia un avans și mai mare. 3-2 pentru Halep.

3-1 Simona Halep profită de greșelile polonezei și este în avantaj.

2-1 Simona Halep reușește un break.

1-1 Sportiva noastră reușește să câștige primul game din acest meci.

0-1 Halep începe al doilea set la fel ca primul. Poloneza mai câștigă un game.

ora 20:37 - Începe setul 2 cu Agnieszka Radwanska la serviciu, la fel ca în primul set.

-----------------

SETUL 1:

0-6 Românca a greșit foarte mult astăzi. Simona Halep nu a reușit să câștige niciun game în acest prim set. 6-0 pentru Agnieszka Radwanska după 24 de minute de joc.

0-5 Simona Halep greșește și este pe punctul să piardă primul set la 0.

0-4 Jucătoarea noastră pierde game-ul după ce a condus cu 30-0.

0-3 Început de set prost pentru Simona Halep care nu face față ritmului impus de Agnieszka Radwanska.

0-2 Pe o accelerare cu backhand-ul a Simonei Halep, Agnieszka Radwanska reușește o scurtă de rever foarte bună.

0-1 Simona Halep iese la rampă cu două lovituri bune, dar Agnieszka Radwanska îşi face serviciul.

ora 20:10 - A început meciul Simona Halep - Agnieszka Radwanska, cu poloneza la serviciu.

ora 20:02 - Simona Halep și Agnieszka Radwanska și-au făcut apariția pe terenul de la Toronto. După ce jucătoarele se vor încălzi timp de câteva minute, va începe meciul.

--------------

Știrea inițială:

SIMONA HALEP - AGNIESZKA RADWANSKA LIVE TEXT. Este a opta întâlnire dintre Simona Halep și Agnieszka Radwanska, poloneza având un avantaj minim (4-3).

SIMONA HALEP - AGNIESZKA RADWANSKA LIVE TEXT. Primele 3 partide au fost câştigate de Agnieszka, în minim de seturi, 6-1, 6-2 (Australian Open, 2011), 7-5, 6-0 (Bruxelles, 2012) şi 6-3, 6-1 (Auckland, 2013). Simona Halep s-a impus la Roma (6-7, 6-1, 6-2, în 2013) şi la Doha (7-5, 6-2, 2014).

SIMONA HALEP - AGNIESZKA RADWANSKA LIVE TEXT. Simona Halep a câștigat trei din ultimele patru dueluri. Acesta va fi primul meci între cele două jucătoare din acest an.

SIMONA HALEP - AGNIESZKA RADWANSKA LIVE TEXT. Înaintea turneului de la Toronto, Agnieszka Radwanska a înregistrat o cădere în clasamentul WTA, ajungând de pe 7 pe 14. Cea mai bună clasare a ei a fost în 2012. La acel moment, era a doua jucătoare a lumii.

SIMONA HALEP - AGNIESZKA RADWANSKA LIVE TEXT. Agnieszka Radwanska a fost votată de fani pe site-ul WTA drept cea mai populară jucătoare timp de 4 ani la rând (2011–2014), deținând un record la acest capitol. Pentru rezultatele sale sportive, în 2013 a fost premiată cu Crucea de aur pentru merit de către președintele polonez.

SIMONA HALEP - AGNIESZKA RADWANSKA LIVE TEXT. Partida Simona Halep - Agnieszka Radwanska este transmisă în format LIVE TEXT pe WWW.DCNEWS.RO.

VEZI ȘI: SIMONA HALEP - ANGELIQUE KERBER LIVE TEXT, în OPTIMI DE FINALĂ la TORONTO 2015, de la ORA 20:00