SIMONA HALEP - LIZETTE CABRERA, rezultat LIVE SCORE în primul tur Australian Open 2021 / Foto Agerpres

Simona Halep a jucat, luni, 8 februarie, împotriva sportivei Lizette Cabrera, în turul 1 al primului turneu de Grand Slam al anului, Australian Open.

Partida Simona Halep – Lizette Cabrera a putut fi urmărită, în format LIVE SCORE, pe dcnews.ro.

Simona Halep - Lizette Cabrera: 6-2, 6-1!

Numărul 2 mondial, Simona Halep, a debutat cu o victorie lejeră, în primul tur al tabloului de simplu, feminin, de la Australian Open. Halep a învins-o în două seturi, 6-2, 6-1, pe australianca Lizzete Cabrera (140 WTA), care a beneficiat de un wildcard.

Primul set a fost adjudecat ușor de Simona Halep. Setul secund a debutat cu câteva mici erori ale româncei, care nu s-au reflectat însă în scor.

Simona Halep o va întâlni în turul 2 pe Ajla Tomljanovic (69 WTA), meci ce va avea loc, cel mai probabil, miercuri dimineață.

Halep - Cabrera, Australian Open, set 1 (6 - 2)