Cele mai citite

Rafila: Facem tot felul de TÂMPENII și apoi ne întrebăm de ce suntem în această situație

Roxana Neagu Autor: Roxana Neagu
rafila_96998500

Alexandru Rafila, președintele Societății de Microbiologie, a spus de ce sistemul medical din România este în această situație. 

”Pur și simplu, facem tot felul de tâmpenii, îmi cer scuze pentru acest limbaj mai puțin academic și, după ce le facem, după ani de zile, ne întrebăm de ce suntem în această situație. Pentru că se iau decizii fără niciun fel de fundamentare profesională, științifică și fără o analiză reală a nevoilor și, atunci, sigur că se ajunge în această situație pe care o discutăm” a spus dr. Alexandru Rafila, la Digi24. 

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Sanatate
Citește mai multe din Sanatate
x close