ROLAND GARROS 2015: SIMONA HALEP a scăpat de Agnieszka Radwanska și are liber spre SFERTURI DE FINALĂ

SIMONA HALEP - ROLAND GARROS 2015. Veste excelentă primită de Simona Halep la Roland Garros 2015! Agnieszka Radwanska, fost număr doi mondial şi posibilă adversară a româncei în optimile de finală de la Paris, a pierdut surprinzător meciul din primul tur, disputat luni.

MECIUL SIMONA HALEP - MIRJANA LUCIC-BARONI ESTE LIVE AICI

SIMONA HALEP - ROLAND GARROS 2015. Annika Beck (locul 81 WTA) a produs surpriza de până acum la Roland Garros 2015, învingând-o pe poloneza de pe poziția 14 în lume, în trei seturi, scor 6-2, 3-6, 6-1.

SIMONA HALEP - ROLAND GARROS 2015. Înfrângerea suferită de Agnieszka Radwanska este cu atât mai surprinzătoare cu cât, în urmă cu doar două luni, la Indian Wells, "Aga" se impunea într-un meci fără istoric, scor 6-0, 6-0.

SIMONA HALEP - ROLAND GARROS 2015. Chiar dacă nu se află în cea mai bună formă a carierei, jucătoarea din Polonia ar fi fost o piatră de încercare grea pentru Simona Halep.

Vezi și: Halep își va întâlni coșmarul la Roland Garros! Ce spune de meci

SIMONA HALEP - ROLAND GARROS 2015. Astfel, drumul româncei spre sferturile de finală pare în acest moment mult mai facil, un singur cap de serie putând să-i iasă în cale în optimi - Elina Svitolina (a 19-a favorită).

Iată cum arată cel mai probabil traseu al Simonei Halep la Roland Garros 2015, potrivit prosport.ro:

Turul 2 - Baroni (Croaţia, locul 70 WTA)
Turul 3 - Alize Cornet (Franţa, 29 WTA) sau Alexandra Dulgheru (România, 50 WTA)
Optimi - Elina Svitolina/Beck
Sferturi - Ana Ivanovic (Serbia, 7 WTA)
Semifinale - Maria Sharapova (Rusia, 2 WTA)
Finală - Serena Williams (SUA, 1 WTA)

Scorul întâlnirilor directe Halep - Radwanska era 3-4, cele două sportive împărţindu-şi victoriile pe zgură: 1-1.