Cele mai citite

DNA Ploiești, desființare. DNA, ce se întâmplă după decizia lui Călin Nistor

Roxana Neagu Autor: Roxana Neagu

Procurorul-șef interimar al DNA, Călin Nistor, a solicitat ca patru procurori de la DNA Ploiești să fie dați afară. Un al cincilea ar fi cerut singur să plece. 

În acest context, un post de televiziune transmitea că s-ar vorbi chiar de desființarea DNA Ploiești. 

Vezi AICI: România TV: DNA Ploiești, desființată

În urma informațiilor transmite la postul de televiziune, DCNews a trimis o solicitare către DNA pentru a afla ce se va întâmpla cu DNA Ploiești. 

DNA ne-a răspuns că-n prezent, toate posturile de procuror sunt ocupate, precum și cele de ofițeri de poliție judiciară, dar, din februarie, patru procurori își vor înceta activitatea, urmând să fie solicitată delegarea unui procuror, nefăcând referire la posibilitatea desființării. 

Iată răspunsul complet al DNA: 

(w670)

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri
x close