Bayern Munchen, doar o remiză cu Augsburg, în Bundesliga

Campioana Germaniei la fotbal, Bayern Munchen, a terminat la egalitate, 2-2 (1-1), sâmbătă seara, în deplasare, cu Augsburg, în etapa a 8-a din Bundesliga.

Gazdele au deschis scorul chiar în primul minut de joc, prin Marco Richter, însă Robert Lewandowski a egalat în minutul 14 stabilind scorul pauzei. În partea a doua a jocului Serge Gnabry a adus în avantaj pe Bayern în minutul 49, însă în prelungiri, Alfred Finnbogason (90+1) a reuşit golul egalizator.

Bayern Munchen ocupă poziţia a 3-a în clasament, cu 15 puncte, Augsburg fiind pe locul 15, cu 6 puncte.