Victor Ciutacu: ”Pe mine mă blochează”. Reacție după înfrângerea Mihaelei Buzărnescu

Înfrângerea Mihaelei Buzărnescu și reacția ei de după meci au stârnit reația realizatorului TV Victor Ciutacu.

Victor Ciutacu a postat pe pagina sa de Facebook, luni după amiaza:

Că tot e cald subiectul Buzărnescu, pe mine mă blochează mulțumirea de sine pe care o declamă la fiecare înfrângere categorică pentru echipa națională. Mi-e și groază să mă gândesc cum s-ar manifesta la primul set câștigat sau - Doamne, apără și păzește - la întâia victorie, a scris Ciutacu pe pagina sa.

Mihaela Buzărnescu a fost învinsă de Caroline Garcia cu 6-3, 6-3, sâmbătă, la Rouen, în al doilea meci de simplu al confruntării de Fed Cup, Franța - România. Garcia (21 WTA) a obţinut victoria după o oră şi 26 de minute, în care a controlat ostilităţile în faţa unei adversare, Mihaela Buzărnescu (30 WTA) c are a greșit destul de mult.

De ce am pierdut cu Franța. Ilie Năstase pune punctul pe "i"