Simona Halep - Viktoria Kuzmova, rezultat Madrid 8 mai 2019 - LIVE SCORE

Simona Halep

Simona Halep - Viktoria Kuzmova, rezultat Madrid 8 mai 2019. Jucătoarea de tenis Simona Halep, nr. 3 WTA, a jucat, miercuri, împotriva sportivei Viktoria Kuzmova, în turul III al turneului de la Madrid.

HALEP - KUZMOVA SET 2 (6-0)

6-0 Halep câștigă meciul de o manieră incredibilă

5-0 Simona Halep la un singur game de sferturile de finală după un meci dominat copios

4-0 Formidabil! Simona joacă încântător

3-0 Halep defilează și în acest set

2-0 De neoprit! Halep face breakul! Kuzmova nu a câștigat decât opt puncte în tot jocul

1-0 Simona Halep începe excelent și setul secund. Românca este într-o formă de invidiat

HALEP - KUZMOVA SET 1 (6-0)

6-0 Prestație entuziasmantă a Simonei Halep! Setul se încheie în doar 21 de minute

5-0 Campioana noastră e la un singur game de câștigarea primului set

4-0 Halep joacă încântător. Tânăra jucătoare din Slovacia nu poate ține pasul cu Simona

3-0 Simona nu pare să îi dea Viktoriei Kuzmova nicio șansă

2-0 Start bun de partidă! Simona face break-ul fără să forțeze

1-0 Meciul a fost amânat câteva minute pentru ca acoperișul să fie tras. Simona Halep începe bine și își câștigă serviciul la zero

Simona Halep - Viktoria Kuzmova, rezultat Madrid 8 mai 2019 - LIVE SCORE. Simona Halep, miercuri, de la ora 13:00, o înfruntă pe Viktoria Kuzmova din Slovacia.

Simona Halep - Viktoria Kuzmova, rezultat Madrid 8 mai 2019 - LIVE SCORE. Simona Halep a vorbit marți despre Viktoria Kuzmova. „Nu o cunosc, nu am jucat cu ea. Voi urmări câteva imagini pentru a vedea cum joacă", a spus Halep.

Simona Halep - Viktoria Kuzmova, rezultat Madrid 8 mai 2019 - LIVE SCORE. După confruntarea cu Viktoria Kuzmova, Simona Halep va intra pe teren şi la dublu, unde face echipă cu Irina Begu. Cele două românce le vor întâlni pe Krejcikova şi Siniakova, perechea numărul 1 în lume. „Este o mare provocare. Cred în şansa noastră, sper să fie mai bine de la meci la meci. Am jucat şi noi contra lor, în China, în finală la Shenzhen. Am câştigat, deci un mic avantaj avem, dar ele sunt jucătoare de dublu şi au prima şansă”, a declarat sportiva din Constanța.

Simona Halep - Viktoria Kuzmova, rezultat Madrid 8 mai 2019 - LIVE SCORE. Rămâneți pe DCNEWS.RO, începând cu ora 13.00, confruntarea dintre Halep și Kuzmova va fi prezentată sub formă de LIVE SCORE.