SIMONA HALEP - JENNIFER BRADY, rezultat Rogers Cup. Simona începe cursa pentru apărarea trofeului

Simona Halep a debutat azi la Rogers Cup. Simona s-a impus la capatăul unui meci foarte dramatic.

HALEP - BRADY SET 3 - 7-6 (7-5 la tie-break)

7-6 Halep câștigă la tie-break

6-6 Brady întoarce game-ul. După 2 ore și 17 minute meciul se va decide la tie break

6-5 Break în setul decisiv! Meci teribil de greu. Halep va servi pentru a câștiga partita

7-5 Vom avea set decisiv

6-5 Rebreak! Simona, în avataj și va servi din nou pentru a pune capă setului și pentru a duce meciul în decisiv

5-5 Break pentru Brady. Halep ratează șansa să închidă meciul

5-4 Brady rămâne în set. Halep va servi

5-3 Halep își face serviciul și se desprinde. Americanca va servi pentru a rămâne în set

0-1 Americanca a servit prima și și-a făcut serviciul

UPDATE: Meciul a fost amânant, partida dintre Pliskova și Riske a intrat în set decisiv. Halep va juca imediat după acest meci, după ora 20:15

Campioana de la Wimbledon ocupă locul 4 WTA și o va întâlni în premieră pe americanca Jennifer Brady (24 de ani, 76 WTA).

SIMONA HALEP - JENNIFER BRADY, rezultat Rogers Cup

Partida e programată să înceapă în jurul orei 19:30. Meciul se va disputa imediat după înfruntarea dintre Karolina Pliskova și Alison Riske.

Halep și Jennifer Brady nu s-au mai întâlnit niciodată în circuit, duelul din turul II din Canada urmând să consemneze o premieră. Românca, deținătoarea trofeului, a fost calificată direct în turul secund al competiției, informează GSP. Brady a trecut în primul tur de franțuzoaica Kristina Mladenovic, scor 6-1, 6-2.

Meciul este programat să înceapă la 19:30 și va fi transmis de Digi Sport 2. Partida dintre Halep și Brady va putea fi urmărită în format live text și pe WWW.DCNEWS.RO.