SIMONA HALEP - JENNIFER BRADY, rezultat Rogers Cup. Simona începe cursa pentru apărarea trofeului

Darius Muresan / 07 aug 2019 / 16:21 Salveaza PDF Comentarii
Descriere foto:

Simona Halep a debutat azi la Rogers Cup. Simona s-a impus la capatăul unui meci foarte dramatic.

HALEP - BRADY SET 3 - 7-6 (7-5 la tie-break)

7-6 Halep câștigă la tie-break

6-6 Brady întoarce game-ul. După 2 ore și 17 minute meciul se va decide la tie break

6-5 Break în setul decisiv! Meci teribil de greu. Halep va servi pentru a câștiga partita

7-5 Vom avea set decisiv

6-5 Rebreak! Simona, în avataj și va servi din nou pentru a pune capă setului și pentru a duce meciul în decisiv

5-5 Break pentru Brady. Halep ratează șansa să închidă meciul

5-4 Brady rămâne în set. Halep va servi

5-3 Halep își face serviciul și se desprinde. Americanca va servi pentru a rămâne în set

0-1 Americanca a servit prima și și-a făcut serviciul

UPDATE: Meciul a fost amânant, partida dintre Pliskova și Riske a intrat în set decisiv. Halep va juca imediat după acest meci, după ora 20:15

Campioana de la Wimbledon ocupă locul 4 WTA și o va întâlni în premieră pe americanca Jennifer Brady (24 de ani, 76 WTA).

SIMONA HALEP - JENNIFER BRADY, rezultat Rogers Cup

Partida e programată să înceapă în jurul orei 19:30. Meciul se va disputa imediat după înfruntarea dintre Karolina Pliskova și Alison Riske.

Halep și Jennifer Brady nu s-au mai întâlnit niciodată în circuit, duelul din turul II din Canada urmând să consemneze o premieră. Românca, deținătoarea trofeului, a fost calificată direct în turul secund al competiției, informează GSP. Brady a trecut în primul tur de franțuzoaica Kristina Mladenovic, scor 6-1, 6-2.

Meciul este programat să înceapă la 19:30 și va fi transmis de Digi Sport 2. Partida dintre Halep și Brady va putea fi urmărită în format live text și pe WWW.DCNEWS.RO.

Copyright 2019 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate.