SIMONA HALEP - GARBINE MUGURUZA, rezultat în semifinalele Openului Australiei - update

Simonei Halep este văzută ca  favorită pentru a merge în finală
Simonei Halep este văzută ca favorită pentru a merge în finală

Simona Halep a fost învinsă de Garbine Muguruza în semifinalele Openului Australiei.

Simona Halep, numărul trei mondial, a fost învinsă de spaniola Garbine Muguruza cu 7-6 (10-8), 7-5, joi, la Melbourne, în semifinalele turneului Australian Open, primul de Mare Şlem al anului.

SIMONA HALEP - GARBINE MUGURUZA LIVESCORE. SETUL 2 Simona Halep a pierdut și setul 2.

0 - 0

SIMONA HALEP - GARBINE MUGURUZA LIVESCORE. SETUL 1 - Simona Halep a pierdut setul 1. Simona Halep (3 WTA) a pierdut primul set al partidei cu Garbine Muguruza (32 WTA), cu scorul de 6(8)-7, în semifinala Australian Open.

0 - 0

SIMONA HALEP - GARBINE MUGURUZA LIVESCORE. Simona Halep, numărul 3 mondial, joacă cu spaniola Garbine Muguruza (locul 32 WTA) în semifinalele Openului Australiei.

SIMONA HALEP - GARBINE MUGURUZA LIVESCORE. Garbine Muguruza a învins-o în două seturi, 7-5, 6-3, pe rusoaica Anasasia Pavliucenkova (30 WTA), după o oră şi 33 minute de joc, calificându-se în premieră în penultimul act al competiţiei de la antipozi.

SIMONA HALEP - GARBINE MUGURUZA LIVESCORE. Simona Halep a învins-o pe estoniana Anett Kontaveitt, după un meci cu 6-1, 6-1.

Garbine Muguruza conduce cu 3-2 în duelurile directe cu Simona Halep

Garbine Muguruza nu a mai jucat o semifinală de Grand Slam din 2018, când a atins penultimul act la turneul parizian, unde a fost învinsă de sportiva noastră.