SIMONA HALEP - MAGDALENA FRECH la Praga. Victorie FULMINANTĂ a Simonei

Simona Halep

SIMONA HALEP - MAGDALENA FRECH live score la Praga. Simona Halep se va duela cu Magdalena Frech în sferturi la Praga. Rezultatul îl veți afla pe DC News, meciul dintre Simona Halep și Magdalena Frech fiind în format LIVE SCORE pe site-ul nostru.

Halep merge în semifinale după o victorie scurtă, în 2 seturi. I-a lăsat adversarei doar 2 game-uri în primul set.

0 - 0

Update: Meciul nu va începe mai devreme de ora 15.45.

SIMONA HALEP - MAGDALENA FRECH live score la Praga. Este prima dată când Simona Halep se duelează cu Magdalena Frech (22 ani, 174 WTA). Aceasta din urmă este venită din postura de lucky loser după ce a dispus joi de olandeza Arantxa Rus cu 6-3, 2-6, 6-4.

SIMONA HALEP - MAGDALENA FRECH live score la Praga. Simona Halep, principala favorită, s-a calificat cu dificultate în sferturile de finală ale turneului WTA de la Praga, dotat cu premii totale de 202.250 dolari, joi, după ce a învins-o pe cehoaica Barbora Krejcikova, cu 3-6, 7-5, 6-2.

Simona Halep (28 ani), numărul doi mondial, a obţinut victoria după două ore şi 5 minute în faţa unei adversare modeste, Krejcikova (24 ani) fiind pe locul 118 în ierarhia WTA.

SIMONA HALEP - MAGDALENA FRECH live score la Praga

Meciul dintre Simona Halep și Magdalena Frech va fi transmis vineri, 14 august, cel mai probabil la ora 15.00.