Nervi şi lacrimi pe teren la Roland Garros. A rupt trei rachete în 10 minute

O jucătoare a rupt trei rachete pe teren în doar 10 minute în meciul de la Roland Garros.

Ucraineanca Katarina Zavatska, 20 de ani, 112 WTA, nu va uita niciodată meciul său de debut la Roland Garros 2020. Şi nu va fi o amintire dulce.

Zavatska a câştigat primul set clar, cu 6-2, pe cel de-al doilea l-a pierdut cu un scor similar şi probabil că şi setul decisiv i-ar fi aparţinut olandezei care a ajuns la 3-0. Dar în tenis se poate întâmpla orice!

Totul s-a spulberat pentru Katarina în momentul în care a rămas fără rachete pentru că a rupt racordajele celor pe care le avea. Trei, în numai 10 minute!

Lipsită de experienţă, jucătoarea n-a mai avut "nicio soluţie" în geanta sa de tenis şi a început să plângă. A primit o rachetă din tribună, de la antrenor. Dar pe care nu o cunoştea, iar până a ajuns să simtă racordajul, setul şi meciul s-au şi încheiat, după 0-6 în decisiv, scrie digisport.ro