Cele mai citite

Marko Bela: Deocamdată, nu s-a pus problema plecării mele din Cabinet

Vicepremierul Marko Bela a declarat, marţi, că, deocamdată, nu s-a pus problema plecării sale din funcţie, dar că, pentru el, totul depinde de echipă şi de program.

El a făcut aceste afirmaţii, întrebat dacă ar dori să rămână noul Cabinet şi dacă ar dori să îşi menţină funcţia de vicepremier.

"Depinde cum arată formula. Deocamdată, nu s-a pus problema plecării mele, cum s-a vehiculat, dar, vă spun sincer, în ceea ce mă priveşte, totul depinde de echipă şi de program. (...) Deocamdată, discutăm prezenţa noastră, a UDMR, în ce fel, cu ce program, şi după aceea discutăm echipa. Prima dată discutăm programe", a arătat Marko Bela.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Politica
Citește mai multe din Politica
x close