Cele mai citite

Digi24: Daniel Dragomir ar fi plecat din ȚARĂ

Roxana Neagu Autor: Roxana Neagu
ciocan-justitie_33432600

Daniel Dragomir este de negăsit după ce a fost condamnat la 3 ani și 10 luni cu executare. 

Digi24 transmite, pe surse din MAI, că fostul ofițer SRI Daniel Dragomir ar fi părăsit țara înainte de decizia instanței. 

Inițial, Daniel Dragomir a primit o pedeapsă mai ușoară, cu suspendare, dar procurorii DNA au atacat decizia instanței. Astăzi, fostul ofițer SRI a fost condamnat la închisoare cu executare. 

Daniel Dragomir este condamnat la pedeapsa de 2 ani închisoare pentru săvârșirea infracțiunii de trafic de influență, 3 ani închisoare pentru săvârșirea infracțiunii de spălare de bani și de 6 luni închisoare pentru participație improprie la fals în înscrisuri sub semnătură privată în formă continuată. În temeiul legii penale, au fost contopite pedepsele, astfel că Daniel Dragomir va executa 3 ani închisoare, la care adaugă sporul obligatoriu de 10 luni închisoare, respectiv o treime din pedepsele care nu se execută. Astfel, în final inculpatul va executa 3 ani și 10 luni închisoare în regim de detenție.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Stiri
Citește mai multe din Stiri
x close