Cele mai citite

Vacanță în Spania. Românii care au fost în aceste zone intră 14 zile în izolare

Roxana Neagu Autor: Roxana Neagu
landscape-4916078_640_52160700

Persoanele care vin din aceste zone din Spania vor fi obligate să intre în izolare timp de 14 zile. 

Comitetului Național pentru Situații de Urgență a luat decizia anunțată luni. Prin urmare, dacă ați fost în vacanță în zonele următoare, la întoarcerea în țară, veți fi obligați să vă izolați la domiciliu două săptămâni: 

- Pentru Regatul Spaniei măsura carantinării se aplică doar pentru regiunile în care rata cumulată de incidență a cazurilor noi de îmbolnăvire din ultimele 14 zile raportată la 100.000 de locuitori este mai mare decât cea înregistrată în România, după cum urmează: a) Regiunea Aragon; b) Regiunea Cataluna; c) Regiunea Comunidad de Madrid; d) Insulele Baleare; e) Țara Bascilor; f) Regiunea Navarra.

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Travel
Citește mai multe din Travel
x close