Cele mai citite

Udrea despre şantajul Dragnea-Ponta

udrea_2_91838900_21165600_70924200_01052200_39241700_20478800_48205600

Elena Udrea l-a văzut pentru prima dată pe Liviu Dragnea la ziua lui George Maior, "undeva prin 2012", a spus ea la b1Tv, adica fix acum 5 ani.

Şi aceasta pentru că pe 16 noiembrie este ziua fostului şef al SRI, George Maior.

Despre lupta politică dintre actualul şi fostul lider al PSD, Elena Udrea a dat ca sigur că "Dragnea şi Ponta nu se şantajează. Fiecare face un joc. Domnul Dragnea a încercat să-şi facă jocul personal, de a se înţelege cu "Sistemul" în continuare, aşa cum a tot făcut-o de-a lungul timpului, şi de a scăpa personal de orice presiune; mai mult decât atât şi planurile de viitor politic pe care le are şi pe care le-a legat de această înţelegere. Iar domnul Ponta, la rândul său cu siguranţă că face parte dintr-un alt plan, al unei părţi din "Sistem", care - în opinia mea - intenţionează să preia puterea în România."

[citeste si]

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

x close