Mircea Rednic, reacție furtunoasă după meciul Steaua-Dinamo

Mircea Rednic a vorbit despre egalul cu Steaua, 0-0, din derby-ul Ligii 1.

"În a doua repriză am suferit mult. Steliştii au pus presiune, au băgat al doilea atacant, dar nu au avut ocazii. În afară de bara lui Chipciu şi faza când s-au jucat cu noi în careu, nu au avut alte şanse. Este bine pentru noi că nu am pierdut azi. Ne bucurăm că suntem neînvinşi şi că suntem pe primele locuri", a spus Rednic la DigiSport.

Antrenorul lui Dinamo l-a criticat pe Feussi, cel pe care l-a schimbat la pauză.

"Mă aşteptam la mai mult de la Feussi. L-am schimbat pentru că el era mai preocupat să discute cu arbitrul şi cu jucătorii adverşi, în loc să îşi facă datoria.

Pe banda lui au avut cele mai multe ocazii. Trebuia să îşi vadă de joc. Are calitate, dar încă nu am văzut-o. Să înţeleagă că doar eu vorbesc. Nici când joacă bine nu are dreptul să vorbească. Dacă înţelege, bine, dacă nu, să fie sănătos!", a adăugat Rednic, scrie GSP.

VEZI ȘI: Steaua - Dinamo, scor 0-0. Derby-ul României, la egalitate pentru prima dată în ultimul an