Leicester City - Watford 2-0. Vulpile au 7 victorii consecutive și revin pe locul 2

Formația din Leicester s-a impus acasă în fața lui Watford.

Jamie Vardy și James Maddison au înscris pentru a șaptea victorie consecutivă a lui Leicester City, cu Watford, meci terminat 2-0, conform Sky Sports.

Vardy, care a marcat în al șaptelea meci consecutiv în Premier League, a transformat un penalty în a doua repriză, după ce Jonny Evans a fost faultat ușor în careu de Adam Masina.

Watford, inofensivă pe King Power Stadium.

Watford, care a fost sub comanda interimarului Hayden Mullins pentru prima dată, a ținut adversarii la distanță la început, însă s-a pierdut odată cu deschiderea scorului. Formația de pe Vicarage Road a fost pedepsită în prelungiri de către Maddison, după o lovitură de la colț.

Oaspeții au reușit doar un șut pe poartă în tot meciul, în timp ce Harvey Barnes și Ayoze Perez au ratat șanse mari, însă Leicester City a dat tot ce a putut pentru a obține cele trei puncte și a urca pe locul secund, la 8 puncte în spatele liderului Liverpool.