Sevilla avea 2-0 la pauză în fața lui Eibar. Ce s-a întâmplat în repriza a doua este de domeniul fantasticului

Meciul dintre cele două echipe a fost unul de poveste.

Eibar și Sevilla s-au confruntat în etapa intermediară din La Liga, pe stadionul Ipurua. Gazdele au fost conduse cu 2-0 la pauză și lucrurile au părut sigure.

Însă, formația lui Julen Lopetegui nu a mai fost atât de periculoasă în a doua repriză. Fabian Orellana a redus din diferență printr-o lovitură de departajare, în minutul 65. Mai apoi, Pedro Leon a egalat scorul în minutul 77, după o eroare în defensiva andaluzilor.

La 5 minute, Cote a transformat o lovitură liberă și l-a înfuriat pe Lopetegui, care a reacționat nervos atunci când echipa sa era pe cale să piardă cele trei puncte.

Eibar a obținut prima sa victorie din acest sezon, în timp ce Sevilla a gustat a doua înfrângere consecutivă, conform Marca.