Dinamo-Steaua, scor final. Steliștii, umiliți în Ștefan cel Mare

Fotbaliștii de la Dinamo au obținut, duminică seară, prima victorie după 2011 cu marii rivali de la Steaua, partida din Ștefan cel Mare încheindu-se cu scorul 3-1.

Primul gol al meciului a venit în minutul 55, când Varela a dat autogol, după o centrare a lui Gavrilă în 4 metri.

Următorul a fost marcat de Palic, un șut de la 18 metri, în minutul 67, ridicând scorul la 2-0 pentru "câinii roșii".

Cel de-al treilea gol pentru Dinamo a venit în minutul 84, autor Gnohere.

În minutul doi de prelungiri, steliștii reușesc golul de onoare prin Stanciu, care a șutat puternic de la 22 de metri, la colțul lung.

Este prima victorie obținută de Dinamo în fața Stelei, în ultimii patru ani și jumătate.