€ 5.0914
|
$ 4.3359
|
Curs valutar: € 5.0914
|
$ 4.3359
 

DECES în Punctul de Trecere a Frontierei Nădlac. Români veneau din Marea Britanie
Autor: Rodica Mitu

lumanare_59552700
 

Grupul de Comunicare Strategică a făcut precizări oficiale cu privire la ceea ce s-a întâmplat în Punctul de Trecere a Frontierei Nădlac.

„Revenim cu precizarea că, în data de 30 martie, la ora 10:45, în Punctul de Trecere a Frontierei Nădlac s-a prezentat pentru efectuarea formalităților de intrare în România un cetăţean român, şofer al unui microbuz înmatriculat în Marea Britanie.

Acesta a solicitat polițistului de frontieră să fie verificați mai repede, pentru că una dintre pasagere, o femeie în vârstă de 71 de ani, cetăţean român, se simțea rău şi dorea un control medical. Totodată, șoferul a declarat că vin din Marea Britanie.

Imediat a fost chemată echipa D.S.P. aflată în punctul de frontieră, fiind solicitat, prin numărul de urgență 112, un echipaj în vederea acordării primului ajutor.

Între timp, persoana în cauză a decedat, iar un echipaj medical sosit de pe elicopterul SMURD a declarat decesul.

Au fost anunțați lucrătorii Serviciului de Medicină Legală pentru preluarea trupului neînsuflețit. În urma autopsiei, s-a stabilit că infarctul a fost cauza decesului.

În acest moment, acest caz este instrumentat de autoritățile competente”, a precizat, miercuri seară, Grupul de Comunicare Strategică.

Google News icon  Fiți la curent cu ultimele noutăți. Urmăriți DCNews și pe Google News

Comentarii

Pentru a vedea sau a publica comentarii, te rugăm să te autentifici în Facebook.
 
 
 
 
 
x close