Aubameyang, supărat pe apărători după ce dubla sa i-a adus doar un punct lui Arsenal

Gabonezul nu s-a mai putut abține și și-a criticat propria echipă după 2-2 cu Watford.

Pierre-Emerick Aubameyang a răbufnit la adresa fundașilor lui Arsenal după ce londonezii își creaseră un avantaj de două goluri.

Tunarii au intrat la pauză cu 2-0, după ce Aubameyang a înscris de două ori în 11 minute.

În cea de-a doua repriză, lucrurile au luat o întorsătură urâtă pentru londonezi, Cleverley și Pereyra readucând egalitatea pe tabelă.

Responsabilii pentru rezultatul de egalitate au fost Sokratis și David Luiz. Grecul a făcut cadou o pasă care s-a transformat în gol, iar brazilianul a provocat penalty printr-o intervenție.

Conform Daily Mail, Aubameyang a spus: „Mă simt de parcă îi ajutăm pe adversari să marcheze".

„Depinde de noi să progresăm. Nu vreau să acuz pe cineva, poți spune că noi, atacanții, puteam marca și al treilea gol, așa că nu spun că e vina cuiva".

„E logic că nu ne-am așteptat la așa ceva. Știam că aveau să se întoarcă motivați de la pauză și au demonstrat asta în a doua repriză".

„Din păcate, nu am reușit să le facem față".