Arsenal - Crystal Palace 2-2. Victoria tunarilor a fost negată de VAR

Tunarii au fost egalați după ce au condus la două goluri.

Arsenal nu a profitat de un avantaj de 2-0 și a remizat acasă cu Crystal Palace. Conform The Sun, remiza crește presiunea pe Unai Emery.

Sorkatis putea să aducă victoria pentru tunari, în ultimele minute, însă golul său a fost anulat de VAR, pe motivul unui fault ușor la Luka Milivojevic.

Londonezii au început bine, apărătorii centrali Sorkatis și David Luiz înscriind pe rând, după doar 10 minute de meci.

Însă, Milivojevic a transformat un penalty și Jordan Ayew a marcat cu capul în a doua repriză, fapt ce i-a lăsat pe jucătorii lui Arsenal la 4 puncte de locul 4, ocupat de Chelsea.