Cele mai citite

Serena Williams, mesaj emoționant după înfrângerea cu Osaka

Autor: Dan Carp
serena1_64159100

Serena Williams s-a întors pe teren, după ce a devenit mamă. Rezultatele americancei sunt departe de cele care au consacrat-o, însă avertizează că va face tot ce-i stă în putință pentru a reveni în top.

Serena Williams a fost învinsă fără drept de apel de tânăra Naomi Osaka la Miami. Fostul număr 1 mondial a pierdut cu 6-3, 6-2, la cel de-al doilea turneu de la revenirea pe teren și totodată, cel de-al doilea consecutiv în care pierde în tururile preliminare. După meciul cu Osaka, americanca a refuzat să ofere declarații, însă joi, aceasta  a postat un mesaj motivațional cu o fotografie sugestivă în social media. Aceasta a anunțat că nu va ceda și că va munci din greu pentru a reveni în fruntea tenisului mondial.

Cea mai dură victorie din 2015

„Acum 4 luni, nu puteam să merg până cutia poştală. Voi continua să merg înainte şi voi ajunge acolo", a scris Serena Williams pe Instagram, atașând o fotografie de pe un teren de anduranță.

Serena Williams nu a mai înregistrat un eşec atât de categoric din primăvara anului 2015, când a fost învinsă de către Petra Kvitova. Americanca a înregistrat înfrângerea în semifinalele turneului de la Madrid, pe zgură, fiind învinsă în două seturi, 6-2, 6-3.

[citeste si]

Fiți la curent cu ultimele noutăți.

Urmăriți DCNews și pe Google News

Adaugă comentariu

0 caractere :: Număr maxim de caractere 1000

* Comentariile care contin limbaj vulgar vor fi suspendate

Citește mai multe din Sport
Citește mai multe din Sport
x close