Real Madrid, surpriză în Spania

Levante a produs surpriza zilei în Spania, acolo unde a terminat la egalitate scor 1-1, cu Real Madrid, pe Santiago Bernabeu.

Meciul a început dezastruos pentru Real Madrid, Levante reușind deschiderea scorului în minutul 12, prin Ivi Lopez. Madrilenii au reușit să egaleze până la pauză, prin Lucas care a înscris în minutul 35.

Problemele au continuat pentru echipa lui Zinedine Zidane, care l-a pierdut pe Benzema. Atacantul a părăsit terenul accidentat, în prima repriză. Locul său a fost luat de Gareth Bale.

Real Madrid a terminat meciul în inferioritate numerică, după ce Marcelo a fost eliminat cu zece minute înainte de finalul meciului.

După trei etape, Real Madrid are doar o singură victorie și ocupă locul patru cu cinci puncte acumulate și un golaveraj de 6-3.