Polo masculin: CSM Oradea, victorie la trei goluri în sferturile LEN Euro Cup

CSM Oradea a întrecut echipa spaniolă Quadis CN Mataro, cu scorul de 12-9 (2-3, 2-2, 5-1, 3-3), miercuri seara, în Bazinul Olimpic ''Ioan Alexandrescu'' din Oradea, în prima manşă a sferturilor de finală ale LEN Euro Cup la polo pe apă masculin.

Vicecampioana României a făcut diferenţa în sfertul al treilea, adjudecat cu 5-1, într-un meci care a fost în general echilibrat. Japonezul Yusuke Inaba a fost cel mai bun marcator al orădenilor, cu 4 goluri, celelalte fiind reuşite de Vlad Georgescu 3, Vlad Dragomirescu 2, Flavius Ilisie 1, Silvian Colodrovschi 1, Ramiro Georgescu 1.

Pentru catalani au punctat German Ignacio Yanez Dominguez 5 goluri, Gustavo De Freitas Guimaraes 2, Victor Fernandez Cerda 1, Ramiro Andres Veich 1. Meciul a fost arbitrat de georgianul Levan Berişvili şi muntenegreanul Veselin Miskovic. Manşa secundă va avea loc la Mataro în data de 9 noiembrie, informează Agerpres.