Live Anglia-Croația. Rezultat final. Brexit de la Cupa Mondială

Croația s-a calificat în finala Campionatului Mondial din Rusia după ce a învins cu scorul de 2-1 selecționata Angliei. A fost 1-1 în cele 90 de minute regulamentare, pentru ca echipa Croației să marcheze golul victoriei în cea de-a doua repriză de prelungiri.

LIVESCORE: Croația-Anglia 2-1. Rezultat final.

Fluier final ! Croația se califică în finală

min 109 GOL CROAȚIA! Mandzukic înscrie pentru Croația un posibil gol pentru finală. Englezii mai au doar 10 minute la dispoziței. Vezi video:

După 90 de minute, scorul este egal 1-1. Urmează două reprize suplimentare de prelungiri.

min 68. Gol CROAȚIA! Perisic egalează. Vezi video:

min 5. GOL ANGLIA! Trippier deschide scorul din lovitură liberă. Vezi video:

A început meciul.

Anglia-Croația Echipele de start:

Anglia: Pickford - Walker, Stones, Maguire - Trippier, Henderson, Young - Dele, Lingard - Sterling, Kane.

Croatia: Subasic - Vida, Lovren, Corluka, Strinic - Modric, Brozovic, Rakitic - Rebic, Mandzukic, Perisic

Meciul va fi live pe DCNews.ro

Anglia-Croația Croația vine după două calificări care i-a ținut pe suporteri cu sufletul la gură. Atât cu Rusia, cât și cu Danemarca, echipa Croației s-a calificat după loviturile de departajare.

Anglia-Croația Croații nu au nici o  înfrângere la Campionatul Mondial din Rusia. Croația a reușit să învingă echipe precum Argentina, Nigeria sau Islanda.

Anglia-Croația De cealaltă parte, Anglia are o înfrângere la acest Campionat Mondial. Înfrângerea le-a fost administrată de Belgia, echipă eliminată în semifinala de ieri, de Franța.

Anglia-Croația Englezii au reușit să învingă pe rând pe Tunisia, Panama sau Suedia, în sferturile de finală. Cele mai mari emoții le-au avut însă în optimile de finală, acolo unde după 1-1 în timpul regulamentar, Anglia s-a calificat la loviturile de departajare în față Columbiei.