Începe Bucharest Fringe – program complet

Flaviu Predescu / 25 sep 2018 / 09:51 Salveaza PDF Comentarii
Începe Bucharest Fringe – program complet
Descriere foto: Începe Bucharest Fringe – program complet

Începe Festivalul Maratonul de Teatru Independent - Bucharest Fringe, ediția a 8 –a, 29 septembrie – 7 octombrie 2018.  

DC News vă prezintă programul complet și cele 10 adrese ale locurilor de desfășurare, conform unui program trimis de către organizatori, prin intermediul doamnei Diana Sârbu. Menționăm că fenomenul teatrelor independente începe să ia amploare și la noi în țară, în special în București, ceea ce este un lucru extrem de îmbucurător.

PROGRAM

Sâmbătă, 29 septembrie
18:00 – „Grounded", regia: Ligia Ciornei – la Teatrul UNTEATRU 65 min
19:30 – „Eat Me" , regia: Adina Lazăr – Create.Act.Enjoy (CLUJ) – la Teatrul Apropo 70 min 21:00 – „Doctor fără voie", regia: Victor Olăhuț – la Muzeul Naţional "Grigore Antipa" 70 min
Duminică, 30 septembrie 18:00 – „Conu Leonida" , regia: Florin Liță – Teatrul UNTEATRU – PREMIERĂ ÎN FESTIVAL 60 min
19:30 – „Persona", regia: Peter Kerek – Teatrul UNTEATRU 75 min
21:00 – „Absinth" , regia: Ilinca Anamaria Prisăcariu – Teatrul Apropo 90 min
Luni, 1 octombrie
18:00 – „Cai putere", regia: Matei Lucaci Grunberg – la Teatrul Apropo 90 min
19:30 – „Totul e foarte normal" , regia: Leta Popescu- Centrul de Teatru Educațional Replika 70 min
21:00 – „Pescărușul" (distribuția 1), regia: Andrei Șerban – Teatrul UNTEATRU 150 min
Marți, 2 octombrie
18:00 – „Foreplay" , regia: Ozana Nicolau– Art Revolution – la Centrul de Teatru Educațional Replika 70 min
19:30 – „Planeta Manipulare S01", regia: Delia Gavlițchi– Reactor (CLUJ) – la Teatrul UNTEATRU 60 min
21:00 – „În numele tatălui", regia: Robert Bălan – Teatrul Apropo 90 min
Miercuri, 3 octombrie
18:30 – „Țuhaus", regia: Lorand Maxim– MACAZ Teatru Bar Coop. 75 min
20:00 – „Tatăl meu, preotul", regia: Elena Morar – Teatrul Apollo 111 120 min
22:00 – „Corp urban", regia: Catinca Drăgănescu –Centrul de Teatru Educațional Replika 60min
Joi, 4 octombrie
18:00 – „Constelații", regia: George Dogaru– Teatrul de Artă 85 min
19:00 – „Cadranul Pus Plus" , regia: Radu Popescu– Teatrul Apropo – PREMIERĂ ÎN FESTIVAL 90 min
20:00 – „Demnitate" , regia: Ignasi Vidal– Teatrul Avangardia 70 min
21:30 – „Homo love", regia: Paul Cimpoieru - Teatrul LUNI, Green Hours 60 min
Vineri, 5 octombrie
17:30 – „Fragile. Handle with Care", coregrafia: Mariana Gavriciuc– Teatrul UNTEATRU 50 min
19:00 – „Crud", regia: Ștefan Lupu și Daniel Chirilă - la TNB, Sala Mică 105 min
21:00 – „9 piese remixate", concept Alex Ștefănescu – Teatrul UNTEATRU 70 min
Sâmbătă, 6 octombrie
16:00 – „Bucurie și fericire", regia: Ándi Gherghe – Teatrul 3G (TÂRGU MUREȘ) – la Teatrul Apropo 90 min
19:00 – „Îngerul pantofilor ", regia: Ștefana Maftei – Teatrul Coquette 50 min
21:15 – „Poveste din Transilvania" , regia: Ándi Gherghe– Studio Act (ORADEA) – la Teatrul Apropo 80 min
Duminică, 7 octombrie
15:00 – „Pescărușul" (distribuția 2), regia: Andrei Șerban – Teatrul UNTEATRU 150 min
18:00 – Prezentarea Atelierului "O piesă în 24 de ore" – Teatrul UNTEATRU 60 min
20:00 – Festivitatea de premiere a Festivalului 60 min
21.00 – Concert de Închidere: Dudu Isabel și trupa "Seven" – Teatrul UNTEATRU 90 min
Adresele teatrelor:
Teatrul Apropo – Bulevardul Profesor Pompeiu Dimitrie nr. 8, sector 2, București, Clădirea FEPER, la demisol.
UNTEATRU – Strada Sfinții Apostoli 44
Teatrul Apollo 111 – Strada Actor Ion Brezoianu nr. 23 - 25, Palatul Universul, Corp B, subsol
Centrul de Teatrul Educațional „Replika" – Strada Lânăriei 93
Teatrul LUNI de la Gren Hours – Calea Victoriei 120
MACAZ Teatru Bar Coop – Calea Moșilor, nr. 106.
Teatrul Coquette – Calea Călărași 94
Teatrul de Artă – Strada Sfântul Ștefan 21
Teatrul Avangardia – Strada Ion Ghica 3
Teatrul Național București – Bulevardul Nicolae Bălcescu 2
Vă așteptăm la teatru!



Te-ar putea interesa








Iti place noua modalitate de votare pe dcnews.ro?


Copyright 2018 SC PRESS MEDIA ELECTRONIC SRL. Toate drepturile rezervate.


dcn.n-nxt.24