Florin Andone, din nou decisiv pentru Galatasaray

Toșca, Andone și Pușcaș

Galatasaray a bătut-o cu 2-0 pe Rizespor iar Florin Andone a reușit un nou meci bun.

În absența columbianului Radamel Falcao, Florin Andone și-a adjudecat postul de titular în atacul lui Galatasaray. Internaționalul român a făcut din nou risipă de efort, a pus constant presiune pe apărătorii adverși, iar în minutul 15 l-a forțat pe adversarul Montassar Talbi să trimită mingea în propria poartă, informează GSP. Cealaltă reușită i-a aparținut olandezului Ryan Babel, din penalty, în minutul 18.

Galatasaray, campioana en-titre, urcă provizoriu pe locul 5 în Turcia, cu 16 puncte acumulate în 10 etape, dar are un meci în plus față de celelalte formații, mai scrie sursa citată.