Două medalii de aur și una de argint pentru gimnastele din România, la Cupa Mondială de la Doha

larisa_iordache

Gimnastele românce au cucerit două medalii de aur și una de argint  la Cupa Mondială de la Doha.

Larisa Iordache a cucerit, vineri, două medalii de aur, în finalele de la bârnă şi sol, în cadril etapei de Cupă Mondială de la Doha.

O altă reprezentantă a României, Diana Bulimar, a câştigat medalia de argint la sol.

Larisa Iordache a fost notată cu 14.850 pentru exerciţiul de la bârnă, în timp ce la sol a primit 14.425.

Tot în finala de la sol, Diana Bulimar s-a clasat pe locul secund, fiind notată cu 14.300.

Bulimar a fost prezentă şi în finala de la bârnă, unde a terminat pe locul 4, cu 13.650.

Larisa Iordache a ajuns astfel la trei medalii de aur cucerite la Doha, după ce, joi, s-a impus şi în finala de la sărituri.

Tot vineri, la masculin, Andrei Muntean s-a clasat, pe locul 4 în finala de la sărituri, unde a fost notat cu 15.125.