BIRMINGHAM 2015: Irina Begu, eliminată dramatic în turul 1 de Daniela Hantuchova

BIRMINGHAM 2015. Românca Irina Begu a avut parte de un meci dramatic în primul tur al turneului de categorie Premier de la Birmingham, pierdut în trei seturi în fața Danielei Hantuchova, scor 4-6, 7-6 (10), 6-4.

Vezi și: Simona Halep s-a calificat în optimile de finală de la Birmingham

BIRMINGHAM 2015. Irina Begu, locul 30 WTA și cap de serie numărul 14, a fost eliminată de la Birmingham în urma înfrângerii suferite în trei seturi în fața Danielei Hantuchova, locul 77 WTA. Românca a pierdut la capătul a două ore și 44 de minute de joc, după ce a reușit să-și adjudece primul set cu 6-4 și a avut o minge de meci pe propriul serviciu, în tie-break-ul setului secund, la 8-7. Jucătoarea din Slovacia a reușit însă o revenire fantastică și a câștigat setul secund la tie-break, scor 12-10, după care și-a adjudecat și decisivul cu 6-4.

BIRMINGHAM 2015. În turul 2 de la Birmingham, Daniela Hantuchova va juca împotriva unei jucătoare venite din calificări, Marina Erakovic, din Noua Zeelandă, locul 90 WTA.