IRINA BEGU - ALISON VAN UYTVANCK SCOR la Seul. Românca și-a spulberat adversara

Irina Begu
Irina Begu

Veste uriașă din lumea tenisului despre Irina Begu!

Irina Begu, locul 29 WTA și principala favorită a turneului, s-a calificat în finala de la Seul.

În semifinale, românca a învins-o în minimum de seturi pe belgianca Alison Van Uytvanck, locul 58 WTA, scor 6-0, 6-2.

Irina Begu a controlat partida care a durat puțin peste o oră și nu a avut nici o emoție. În primul set, românca a făcut trei break-uri și a câștigat la 0.

Setul doi a început perfect pentru româncă, care a făcut un break și a preluat din nou conducerea. La scorul de 4-2, Irina Begu a mai câștigat o dată pe serviciul adversarei și a servit pentru a câștiga setul.

În finală, Irina Begu o va întâlni pe bielorusa Aliaksandra Sanovici, locul 136 WTA, informează GSP.

VEZI ȘI: WUHAN 2015: Adversară dificilă pentru Simona Halep în turul 2! Cu cine joacă celelalte românce în turul 1