Brazilia - Belgia scor final. VIDEO - vezi golurile. Sferturi Cupa Mondială 2018

Brazilia - Belgia rezultat. Sferturi de finală Cupa Mondială 2018

Brazilia - Belgia , al doilea meci din sferturile de finală de la Cupa Mondială din Rusia 2018, s-a jucat la Kazan, pe stadionul Kazan Arena.

Brazilia - Belgia scor final

Belgia a învins Brazilia cu scorul de 2-1, la pauza meciului care are loc vineri seara, la Kazan, în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia. Diavolii roşii au reuşit să deschidă scorul prin autogolul lui Fernandinho, care a deviat cu cotul în propria poartă mingea trimisă cu capul de Vincent Kompany, la cornerul executat de Kevin De Bruyne (13). Belgia şi-a mărit avantajul în min. 31, la un contraatac purtat de Romelu Lukaku, De Bruyne marcând cu un şut din marginea careului, la colţul lung. Brazilia a redus din handicap în minutul 77prin lovitura de cap a lui Renato Augusto.

Brazilia - Belgia 1-2. Belgia se califică în semifinale, unde va întâlni Franţa

min. 90+4: Şut Neymar care se îndrepta spre vinclu dar scoate Courtoise în corner

min. 90+1: Neymar este împins uşor în faţa porţii, dar arbitrul video invalidează penalty-ul cerut de brazilieni

5 minute de prelungire

min. 90: Brazilia 57%, Belgia 43% posesia balonului.

min. 90: Cartonaş Galben Fagner de la Brazilia

min. 87: Iese Lukaku de la Belgia şi intră Youri Thielemans. Iese un atacant şi întră un fundaş

min. 85: Brazilia 58%, Belgia 42% posesia balonului.

min. 85: Cartonaş Galben Fernandinho, pentru fault

min. 84: Ratare monumentală a lui Coutinho din câţiva metri, după pasă a lui Neymar, care a făcut o cursă pe partea stângă întrând în careu

min. 82: Schimbare Belgia. Iese Nacer Chadli, întră Thomas Vermaelen

min. 81: Renato Augusto şutează din afara careului fără niciun adversar în faţă dar mingea trece pe lângă bara din dreapta. MOMENT de hidratare

VIDEO

min. 79: Contraatac Belgia prin Eden Hazard dar ultima sa pasă nu a mai avut vlagă şi a fost interceptată

min. 78: Firminho face spectacol în careul belgian dar şutul său se duce peste poartă. Brazilia parcă şi-a revenit. 21 de şuturi pe poartă

min. 77 GOOOOOOOOOL Brazilia! Renato Augusto înscrie cu capul din centrarea lui Cutinho. Brazilia - Belgia  1-2

VIDEO

min. 75: Douglas Costa reuşeşte să şuteze la poartă însă resping greu belgienii

min. 71: Cartonaş Galben Thomas Meunier, Belgia, după un fault la Neymar

min. 67: Brazilia a început să joace grăbit, foarte multe pase fiind greşite

min. 65: min. 50: Brazilia 57%, Belgia 43% posesia balonului.

min. 62: Eden Hazard trage la poarta braziliană foarte aproape de gol după un contraatac excelent

min. 57. Brazilia domină dar nu reuşeşte să treacă de apărarea belgiană

min. 56: Kompany îl faultează pe Jesus în careu. Se arată penalty dar arbitrul video întoarce faza

min. 53: Neymar cade în careu la o acţiune de atac, dar arbitrul nu dă penalty, deşi brazilienii au cerut chair şi arbitru video

min. 50: Brazilia 54%, Belgia 46% posesia balonului.

min. 50: Axel Witsel degajează din faţa careului, permiţand echipei sale un moment de respiro

min. 48: Cartonaş galben Toby Alderweireld, Belgia

min. 46: Iese Willian şi intră Fimino, la Brazilia

min. 46: A început repriza a doua

Reprezentativa Belgiei conduce selecţionata Braziliei cu scorul de 2-0, la pauza meciului care are loc vineri seara, la Kazan, în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia. Diavolii roşii au reuşit să deschidă scorul prin autogolul lui Fernandinho, care a deviat cu cotul în propria poartă mingea trimisă cu capul de Vincent Kompany, la cornerul executat de Kevin De Bruyne (13). Belgia şi-a mărit avantajul în min. 31, la un contraatac purtat de Romelu Lukaku, De Bruyne marcând cu un şut din marginea careului, la colţul lung. Brazilia a avut o bară în min. 8, prin Thiago Silva, după un corner.

PAUZĂ Brazilia - Belgia 0-2

min. 45+1: Neymar ajunge la poarta belgiană dar din poziţie de offside

1 minut prelungire

min. 45: Lupte puternice la mijlocul terenului, posesie prelungită de ambele părţi

min. 42: Corner Belgia, Kompany deviază interesant, însă fără rezultat. Brazilienii sunt mereu surprinşi de fazele fixe şi de contraatacuri

min. 40: Brazilia 59%, Belgia 41% posesia balonului.

min. 37: Coutinho şutează din apropiere dar portarul belgian respinge în corner

min. 31: GOOOOOOOOL Belgia! Brazilia - Belgia 0-2. Marchează Kevin De Bruyne cu un super şut de la marginea careului, după un contraatac

min. 25: Brazilia 56%, Belgia 46% posesia balonului.

min. 21: Belgia are un contraatac dus până în careul brazilian dar Marcelo reuşeşte să respiggă centrarea

min. 19. Brazilia se năpusteşte în atac, însă Nymar nu reuşeşte mare lucru

min. 13: GOOOOOOOOL Belgia! Brazilia - Belgia 0-1, Fernandinho şi-a dat autogol

min. 10: Brazilia 52%, Belgia 48% posesia balonului.

min. 1: A început partida

Brazilia - Belgia - Fundaşul Marcelo revine în echipa de start a Braziliei pentru meciul cu Belgia, care are loc vineri, de la ora 21,00 (ora României), la Kazan, pe stadionul Kazan Arena, în sferturile de finală ale Cupei Mondiale de fotbal din Rusia.

Fernandinho este o altă noutate din formaţia aliniată de Selecao, în locul suspendatului Casemiro. La belgieni au survenit două modificări în formula de bază, Carrasco şi Mertens fiind înlocuiţi cu Fellaini şi Chadli.

Echipele de start Brazilia - Belgia:

Brazilia: 1. Alisson Becker - 22. Fagner, 2. Thiago Silva, 3. Miranda (căpitan), 12. Marcelo - 15. Paulinho, 17. Fernandinho - 19. Willian, 11. Philippe Coutinho, 10. Neymar - 9. Gabriel Jesus.
Selecţioner: Tite.
Rezerve: 16. Cassio Ramos, 23. Ederson - 4. Pedro Geromel, 13. Marquinhos, 6. Filipe Luis, 18. Fred, 8. Renato Augusto, 7. Douglas Costa, 21. Taison, 20. Roberto Firmino.
Belgia: 1. Thibaut Courtois - 2. Toby Alderweireld, 4. Vincent Kompany, 5. Jan Vertonghen - 15. Thomas Meunier, 8. Marouane Fellaini, 6. Axel Witsel, 22. Nacer Chadli - 7. Kevin De Bruyne, 9. Romelu Lukaku, 10. Eden Hazard (căpitan).
Selecţioner: Roberto Martinez.
Rezerve: 12. Simon Mignolet, 13. Koen Casteels - 23. Leander Dendoncker, 20. Dedryck Boyata, 3. Thomas Vermaelen, 11. Yannick Carrasco, 17. Youri Thielemans, 19. Moussa Dembele, 16. Thorgan Hazard, 14. Dries Mertens, 18. Adnan Januzaj, 21. Michy Batshuayi.

Arbitru: Milorad Mazic; arbitri asistenţi: Milovan Ristic, Dalibor Djudjevic (toţi din Serbia); arbitru de rezervă: Jair Marrufo (SUA);
Arbitru video: Daniele Orsato (Italia); arbitri asistenţi video: Mark Borsch (Germania), Pawel Gil (Polonia), Felix Zwayer (Germania)