Volei feminin: CSM Târgovişte, rezultat în sferturile Cupei Challenge

Echipa CSM Târgovişte a fost învinsă de Olympiakos SFP Pireu.

Așadar, CSM Târgovişte a ratat calificarea în sferturile de finală ale Cupei Challenge la volei feminin, după ce a fost învinsă de formaţia greacă Olympiakos SFP Pireu cu scorul de 3-1 (25-17, 16-25, 25-21, 25-22).

Confruntarea s-a desfășurat marţi, 6 februarie, pe teren propriu, în returul optimilor competiţiei.

CSM Târgovişte era favorită

CSM Târgovişte obţinuse o victorie cu 3-2 în deplasare şi era favorită la accederea în faza următoare, dar s-a înclinat după o oră şi 50 de minute, în faţa a 1.500 de spectatori.

Cine s-a remarcat

Cele mai bune jucătoare ale echipei dâmboviţene au fost Milagros Collar, 18 puncte, Erin Fairs, 16 puncte, şi Alexandra Trică, 16 puncte. De la oaspete s-au remarcat Jana Franziska Poll, 22 puncte, şi Saskia Hippe, 20 puncte.

Au arbitrat norvegianul Jan-Gunnar Belsby şi rusul Ivan Ciumak, potrivit Agerpres.