Turneu Tianjin. Begu, spulberată de Șarapova

begu
begu

Irina Begu, locul (57 WTA), a pierdut categoric în fața rusoaicei Maria Șarapova, locul (86 WTA), scor 4-6, 2-6, în turul I al turneului de la Tianjin, China.

Meciul a durat o oră și 23 de minute.

Irina Begu a avut o evolție bună în primul set, fiind la egalitate în startul partidei cu Șarapova, scrie GSP.

Românca a fost prima care a făcut break, la 3-3, dar Șarapova a revenit și a făcut două break-uri, câștigând primul set.

Setul doi a fost mai dezechilibrat. Sharapova a condus cu 3-0, iar în finalul setului a mai reușit un break, fiind mai agresivă, controlând schimburile și câștigâd mai clar, 6-2.

A fost al treilea duela dintre Begu și Șarapova, iar Masha s-a impus de fiecare dată.